Етър 64 продължи победната си серия

Шампионът Етър 64 продължи победната си серия в женското хандбално първенство, след като спечели гостуването си на Поморие с 32:27 (14:10) в среща от шестия кръг на шампионата. С успеха възпитаничките на Йонка Генчева продължават да водят в класирането с пълен актив от 12 точки, през Бъки с 10 точки и Свиленград с 8 точки. Великотърновки стартираха двубоя с четири безответни гола и постепенно увеличаваха аванса си, който четири минути преди почивката достигна до 14:6. Етър продължи да доминира, а малко след средата на втората част преднината на тима нарасна до 25:16. Генчева даде шанс на всички налични състезателки, а отпускане към края на двубоя позволи на Поморие да намали пасива и да направи загубата си по-почетна. Най-резултатна за домакините беше Йорданка Тодорова с 10 гола, а 5 пъти се разписа Димка Предьова. За великотърновки с 10 попадения се отчете Денислава Петрова, а със 7 гола завърши Соня Богданова.