Чардафон спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България

Чардафон победи Спартак Варна с 29:26 (16:14) и заслужи бронзовите медали в турнира за купата на България по хандбал за мъже в Кубрат. Варненци започнаха по-добре и поведоха с 8:5, но със серия от пет поредни попадения габровци обърнаха резултаата в своя полза. Спартак успя да изравни при 11:11 и мачът продължи гол за гол, но с по-силни последни четири минути хандбалистите на Чарфафон се оттеглиха с аванс от 16:14 на почивката.

В началото на второто полувреме габровци дръпнаха с 19:15 и до края поддържаха аванс от 3-4 попадения, за да стигнат до отличията. Силен мач за победителите направи Марио Янчев, който завърши с 8 гола. Финалът между защитаващия трофея си Локомотив Варна и Добруджа стартира в 13.00 часа.