Вицешампионът Шумен 98 с втора победа при жените

Хандбалистките на Шумен 98 записаха втора победа в първенството на “А” група. Сребърните медалистки от миналия сезон започнаха новата кампания с успех над Ники Спорт с 28:19 (9:12) преди седмица, а в неделя надиграха като гости и Плевен с 22:16 (12:7).

Домакините започнаха плахо, позволявайки на съперника да вземе превес в резултата. Така в края на първото полувреме Спартак изоставаше с пет гола – 7:12. След почивката плевенчанки преодоляха напрежението и бяха напълно равностойни на противника, но натрупаният аванс на гостите се оказа решаващ за крайния изход на двубоя

За Спартак това бе втора загуба, след като в първия кръг ги победи шампиона Бъки в Габрово.

В другия мач от втория кръг, игран през уикенда, Ники Спорт и Свиленград направиха равенство 27:27 (16:14).

На 17 ноември играят Поморие и Етър 64. Бъки почива в този кръг.