Бъки победи Етър 64 и си осигури първото място в редовния сезон

Шампионът Бъки победи гостуващия Етър 64 с 32:21 (18:10) в дербито от 12-ия кръг на женското хандбално първенство. С успеха габровки събраха 19 точки и си гарантираха първото място в редовния сезон, като два кръга преди края имат непреодолим аванс от 5 точки пред великотърновки, които са втори в подреждането.

Двубоят вървеше равностойно почти до средата на първата полувреме, но след 6:6 домакините се възползваха от числен превес на два пъти и направиха серия от 8 безответни попадения, като в 22-ата минута дръпнаха с 14:6, а след това запазиха предимството си до почивката.

В началото на втората част авансът на Бъки достигна 26:13 в 40-ата минута, а Етър успя да се доближи до 20:28 десетина минути преди края, но за повече нямаше сили. Великотърновки допуснаха много грешки в атака, като габровки на 14 пъти пресекоха подавания в собствената си и организираха контри, които завършваха с лесни попадения.

Мари Томова беше най-резултатна за успеха със 17 гола, а 6 пъти се разписа Лидия Ковачева. За Етър с по 5 гола се отличиха Данислава Петрова и Александра Замишляк. Победата на Бъки днес осигури на отбора домакинско предимство в плейофните серии за титлата, които започват с полуфинали на 28 март.