Автогол реши дербито на върха в Гърция (видео)

Водачът в гръцкото първенство Олимпиакос увеличи аванса си пред втория ПАОК на 5 точки, след като победи тима от Солун с 1:0 в дербито от 25-ия кръг. Автогол на Димитрис Янулис в началото на второто полувреме донесе успеха на Олимпиакос на "Тумба".

По-рано през сезона двата тима завършиха 1:1 в Пирея, а снощи ПАОК имаше шанс да измести гостите от първото място. Водени от Карол Швидерски и Димитрис Пелкас, "Черно-белите" бяха по-настоятелни в началото на двубоя, но и контрите на Олимпиакос носеха заплаха за вратата на Александрос Паскалакис. При една от тях след удар на Юсеф Ел Араби топката се отби от гредата.

В 49-ата минута върната почти от аутлинията топка рикошира в тялото на Янулис и спря във вратата на ПАОК. Само две минути по-късно домакините помислиха, че са изравнили, но голът им беше отменен заради засада.

В края на двубоя претенции на ПАОК за дузпа бяха подминати, а Виейриня на два пъти не се възползва от статични положения в близост до наказателното поле на Олимпиакос.

В друга среща вчера АЕК разгроми с 3:0 ОФИ Крит. Петрос Манталос откри резултата, а после два гола вкара италианецът Даниеле Верде. За "жълто-черните" от Атина това беше четвърта поредна победа.

В класирането води Олимпиакос с 63 точки, следван от ПАОК с 58 и АЕК с 50. Челната петица допълват Панатинайкос с 41 точк и Арис (Солун) с 34.