Три гола във вратата на Пламен Илиев и нова издънка на Астра (видео)

Отборът на Астра (Гюргево) отстъпи с 2:3 на Волунтари и продължи негативната си серия в румънското първенство. Българският страж на домакините Пламен Илиев отново беше титуляр, но не можа да предотврати поражението. За Волунтари пък цял мач записа Венелин Филипов.

Астра поведе с гол на Анатоле Абанг още във 2-ата минута, но в 14-ата вече губеше след попадения на Попадиуц и Тудорие. Александру Йонита вкара за 2:2 в 36-ата минута. Успеха на гостите донесе Лауренциу Маринеску в 67-ата минута от дузпа.

В класирането Астра все още е на 4-о място, но вече в 5 мача няма победа. Волунтари се изкачи на 8-о място и прекъсна поредицата си от три срещи без успех.

АСТРА - ВОЛУНТАРИ 2:3
1:0 А. Абанг (2)
1:1 Д. Попадиуц (8)
1:2 А. Тудорие (14)
2:2 А. Йонита (36)
2:3 Л. Маринеску (67) д.