И третият българин в Шефилд Уензди тренира с мъжете

Още един български талант тренира с мъжкия отбор на Шефилд Уензди днес и това е полузащитникът Стефан Гаврилов, роден през 2000-ата година. Преди няколко дни мениджърът на "кукумявките" Карлос Карвахал взе в групата на първия тим нападателя Преслав Боруков.

Днес, ден след домакинското нулево равенство срещу Бристъл Сити, Гаврилов беше единственият футболист от старшата възраст и младежите до 23 години, извикан от Карвахал.

Двамата софиянци, които карат втората си година в школата на Уензди, се представят все по-добре, смятат треньорите. Отличен първи сезон прави и нападателят Ияд Хамуд, който това лято пристигна от Локомотив (Пловдив).

Преслав Боруков пък вчера игра цял мач за отбора до 23 години на Уензди, който спечели с 1:0 като гост над тима на Хъл Сити. Единственото попадение вкара халфът Уорън Кларк пет минути преди края на първото полувреме. Вторият тим на Шефилд Уензди има 27 точки на 1-ото място в Северната група да PDL-лигата, с 6 повече от 2-ия Шефилд Юнайтед.