Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Аталанта с обрат срещу Дженоа, Гълъбинов не игра

Тимът на Аталанта победи като гост с 2:1 Дженоа в последния мач от 16-ия кръг на Серия “А”. През цялото време на скаймеката на резервата за “грифоните” от Генуа остана българският нападател Андрей Гълъбинов.

Андреа Бартолачи даде аванс на Дженоа в резултата още в 4-ата минута с прекрасен шут от дъгата на наказателното поле, но Йосип Иличич изравни с отличен изстрел в долния десен ъгъл на Матия Перин в 45-ата минута. Седем минути след паузата Андреа Масиело с глава донесе победата на бергамаските в резултата.

След тази победа Аталанта заема осмо място в класирането с 23 точки, а Дженоа е на 16-а позиция с 13.