Астра с Пламен Илиев загуби от лидера в Румъния

Отборът на Астра загуби с 0:2 гостуването си на лидера в класирането в румънската Лига 1 ЧФР Клуж. Цял мач за тима от Гюргево записа българският вратар Пламен Илиев, който нямаше вина за попаденията.

Домакините поведоха още в 9-ата минута на мача, когато Йоница с нещо средно между подаване и удар намери Кулио във вратарското поле и той отблизо отбеляза за 1:0.

В 67-ата минута ЧФР Клуж удвои преднината си след красива комбинация. Деац получи в пеналта и веднага с пета продължи към Тучудеан, който хладнокръвно прати топката в мрежата за 2:0.

Така ЧФР Клуж остава на върха в класирането с актив от 56 точки, като дръпна с 5 на втория ФКСБ, който обаче е с мач по-малко. Астра пък запазва 4-ата си позиция с 41 точки в актива си.