Голям провал за Лехия на Мони Славчев

Симеон Славчев игра цял мач за Лехия (Гданск), но отборът му загуби с 0:2 от последния в класирането Пяст Гливице и не можа да се отдалечи от дъното на класирането. Домакините направиха изключително слаб мач и бяха наказани през второто полувреме с голове на Матеуш Шчепаняк и Михал Пападопулос.

Резултатът бе открит в 65-ата минута, когато след тъч трима защитници на Лехия не успяха да избият топката. Тя стигна до Шчепаняк и той я насочи в мрежата. В добавеното време чехът Пападопулос реши всичко в полза на Пяст Гливице.

Отборът на Славчев е на 12-о място в класирането с 25 точки, а Пяст Гливице се изкачи от 16-а на 13-а позиция.