Краев влезе при обрат на Мидтиланд срещу шампиона

Мидтиланд победи с 3:1 ФК Копенхаген и продължава гонитбата за титлата с Брьондби. Домакините направиха пълен обрат в дербито от 21-ия кръг на датското първенство и се изкачиха на върха с аванс от 3 точки. Брьондби обаче може да ги настигне още тази вечер, ако спечели гостуването си на Олборг.

Бившият халф на Левски Божидар Краев влезе като резерва в 85-ата минута на мястото на Густав Викхайм, а малко след това Мидтиланд стигна до решителния трети гол.

Футболистите на ФК Копенхаген имаха тежък мач с Атлетико Мадрид в Лига Европа преди няколко дни и загубиха с 1:4. Днед те поведоха благодарение на точния удар на Пиерос Сотириу в 24-ата минута, а много скоро след това Франк Ониека изравни. Дюелунд бе автор на второто попадение за домакините, а Дал Ханде сложи точка на спора в 88-ата минута.

Поредното поражение остави ФК Копенхаген на 5-о място, на цели 21 точки от Мидтиланд.