Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Страхил Попов се завърна в игра при равенство на Касъмпаша

Българският национал Страхил Попов се завърна на терена за своя Касъмпаша при равенството 1:1 с Кайзериспор от 8-ия кръг на турската Сюпер лига. Десният бек имаше контузия, която му попречи да играе за националния отбор на България в мачовете с Черна гора и Англия, но вече е здрав и записа пълни 90 минути на терена.

Касъмпаша взе ранна преднина в мача. Гостите откриха резултата още в 6-ата минута с гол на Маме Тиам, който напредна по дясното крило, излезе очи в очи с вратаря и отбеляза за 0:1.

В 56-ата минута обаче домакините изравниха. Билал Башакчикоглу напредна отляво и центрира за Педро Енрике, който с глава изравни за 1:1.

След това реми Касъмпаша излезе от опасната зона и се изкачи до 15-ото място с 8 точки. Кайзериспор пък остава на дъното на класирането с 4 точки.