Израел откри квалификациите с победа

зраел победи Естония с 88:68 в първия мач от ноемврийския прозорец на квалификациите за баскетболния Мондиал 2019. Двата тима се срещнаха в Тел Авив, а силно второ полувреме гарантира на израелските състезатели успеха в дебютния мач от календара на тази фаза.

Играчите на новия селекционер на Израел Одед Каташ вкараха 9 тройки от 14 опита и направиха 22 асистенции. Домакините бяха далеч по-ефективни и в стрелбата за 2 точки с 58.5% успеваемост. Ричард Хауъл бе най-резултатен с 19 точки и само 3 пропуска от игра. Центърът овладя 7 борби и добави 7 асистенции към впечатляващото си представяне. Шон Доусън завърши с 13 точки за 19 минути за победителите, а Джейк Коен добави 10 точки, 7 борби и 3 асистенции. Синът на Дейвид Блат - Тамир също се представи добре с 9 точки и 3 асистенции за близо 20 минути. Томер Гинат единствен не успя да запише точков актив за победителите.

Райн Вейдеман и Кристиян Китсинг завършиха с по 13 точки за Естония.

По-късно днес Великобритания приема Израел в другия мач от Група H.