Весели издърпа Фенербахче до победа срещу ПАО

Защитаващият титлата си тим на Фенербахче победи у дома с 67:62 гръцкия гранд Панатинайкос в най-интересния мач от 18-ия кръг в Евролигата. Срещата премина през серия от обрати и смени на водачеството, но подкрепяни от вярната си публика домакините спечелиха последната четвърт с 20:12, а с това и мача.

С голяма заслуга за обрата бе и Ян Весели, който записа 6 точки, 4 борби и 1 чадър в последните 10 минути на двубоя. Чешкият национал завърши срещата с 12 точки, а най-резултатен за турския тим бе Николо Мели с 14 точки. Още 11 за тима на Желко Обрадович реализира Костас Слукас.

За Панатинайкос Крис Сингълтън бе най-резултатен с 14 точки, а с 13 остана Ник Калатес. Нито един друг играч на гостите обаче не успя да реализира по от 8 точки, което коства победата на гръцкия отбор.