Евтимов с 11 точки при победа на Шоле

Отборът на Шоле, с българина с френски паспорт Илиан Евтимов в състава си, победи като гост Булазак с 91:67 точки в мач от 17-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция. Евтимов игра само 17 минути като резерва и завърши с 11 точки и 3 борби.

След успеха Шоле се изкачи на осмо място във временното класиране с 9 победи и 8 загуби.

- - -
Отборът на Марбург, където играе Диана Войнова, победи гостуващия Заарлуис Роялс със 76:68 (24:18,22:19,15:17,15:14) точки в среща от 15-ия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. Българката изигра добър мач и се отличи с 4 точки, 6 борби, 3 асистенции, 4 отнети топки и 2 чадъра за 23 минути.

Марбург заема пето място в класирането с 9 успеха и 6 загуби.

- - -
Ла Специя, с Катрин Стоичкова, загуби от гостуващия Сан Джовани с 50:78 точки в среща от 15-ия кръг в Серия А2. Стоичкова игра само 9 минути и спечели 2 борби, но не успя да се разпише.

Ла Специя има 9 победи и 6 загуби и е на пето място във временното класиране.