Монтана 2003 записа осма победа в Адриатическата лига

Българският шампион Монтана 2003 победи като гост Бановичи (Босна и Херцеговина) със 75:69 и записа шеста поредна и общо осма победа в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Възпитаничките на Стефан Михайлов заемат второ място в класирането с 19 точки, на точка зад другия български тим Берое (Стара Загора), който е лидер в момента.

Бановичи и Монтана 2003 изиграха равностоен мач, който се реши в последните минути. Домакините спечелиха втората част с 22:10 и поведоха с 43:34 на почивката. Българките взеха третата четвърт с 24:15 и изравниха 58:58 след 30 минути игра.

В последната част баскетболистките на Монтана 2003 решиха всичко с три поредни тройки. Първо те поведоха със 7 точки след тройка на Радостина Димитрова - 69:62 пет минути преди сирената, след това последва тройка и на Цветомира Шаренкапова за 72:64, а точна от далечна дистанция беше и Мария Желязкова за 75:64 2:48 преди края. Домакините вкараха пет поредни точки, но нямаха време за нищо повече.

Най-резултатна за победителките беше Христина Иванова с 21 точки и 9 борби. С 15 точки и 7 борби се отчете Цветомира Шаренкапова. Виктория Стойчева отбеляза 11 точки, а с 10 завърши Габриела Костова.

За домакините Мая Шчекич вкара 16 точки, а Данира Мушич добави 14.