Левски Лукойл не сбърка в първото си домакинство (галерия)

Левски Лукойл не сбърка и в третата си среща от началото на новия сезон в НБЛ, като този път победи Ямбол с 92:62 (21:15, 23:15, 23:22, 25:10). Това бе първо домакинство за баскетболистите на Тити Папазов, които оглавяват класирането с пълен актив от точки, докато играчите на Иван Чолаков остават на дъното на таблицата с 3 загуби в 3 двубоя.

56 Левски Лукойл - Тунджа (Ямбол)

Ямбол започна отлично и задържа лидерството през голяма част от първата четвърт. Гостите бяха напред с 6:9 в средата на началния период, а след това увеличиха преднината си до 8:12. Тогава домакините взеха нещата в свои ръце и след серия от 13-3 поведоха с 21:15 в края на четвъртината в зала “Универсиада”.

Ямболии се върнаха в мача, изранявайки до 23:23, но седем точки без отговор изстреляха “сините” напред с 30:23 след близо 14 минути баскетбол. Тройка на Венцислав Петков продължи силните минути за Левски Лукойл за първата двуцифрена преднина в двубоя при 35:25 четири минути преди почивката, която дойде при 44:30 в полза на вицешампионите.

Столичани задържаха комфортната си преднина и през цялата трета част, която завърши при резултат 67:52. Разликата стигна до 20 точки за първи път днес при 77:57, а по-малко от минута преди края удари и кота "30" при 92:62, като сирената прозвуча именно при такъв резултат.

Йордан Минчев вкара 15 точки за победителите, Чавдар Костов добави 13, а Христо Захариев, Брендън Йънг и Джайлс Смит останаха с по 12. Смит направи и 12 асистенции. За Ямбол Петър Вучкович реализира 13, а Стейвиън Алън - 12.