Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 1:0

Рилски спортист не допусна изненада срещу А1 Академик

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа очаквана, но не много лесна победа в двубоя си от III кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на А1 Академик (София) с 95:86 (27:21; 13:19; 29:16; 26:30).

Хавиер Джонсън беше най-резултатен за домакините – 19 точки, а Тихомир Желев и Мирослав Васов отбелязаха съответно по 18 и 15 точки.

Николай Грозев вкара 26 точки за столичните „студенти“, а Николай Николов завърши с 14 точки.

Срещата в Самоков започна равностойно с размяна на успешни атаки и към двата коша и след три минути игра резултатът бе равен – 8:8. Оттук до края на първата четвърт момчетата на Людмил Хаджисотиров поеха контрол върху събитията на терена и поведоха с 27:21, но през втория период двата отбора си размениха ролите и почивката дойде при ново равенство – 40:40.

Третата четвъртина отново бе изцяло за домакините от Самоков, които демонстрираха класата си, а това им подсигури най-голямата преднина до този момент в мача – 69:56 след 30 минути игра.

В заключителните десет минути баскетболистите на Рилецо поддържаха без особени проблеми преднината си, като едва в последните 120 секунди самоковци отстъпиха инициативата, но това не доведе до някакви сериозни сътресения и Рилски спортист се поздрави с победата – 95:86.

СТАТИСТИКА ОТ РИЛСКИ СПОРТИСТ – А1 АКАДЕМИК (СОФИЯ)