Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Балкан измъкна победата в Бургас

Шампионите от Балкан (Ботевград) записаха нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложиха при гостуването си на Черноморец (Бургас) с 88:79 (20:15; 17:22; 26:28; 25:14) в среща от X кръг.

Дейшон Найт беше най-резултатен за победителите – 21 точки, Крис Минков и Марко Радонич добавиха съответно по 18 и 15 точки, а Димитър Димитров и Михайло Секулович се отличиха съответно с по 14 и 12 точки.

Джамал Кинг вкара 26 точки за „Акулите“, Миленко Велкович записа срещу името си „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 19 борби, а Блейк Рейнълдс и Георги Кендеров завършиха с по 12 точки.

Ботевградчани имаха известно преимущество в началото на двубоя, което им позволи да поведат с пет точки – 20:15, но през втория период домакините отговориха на предизвикателството със серия от 8:0 и на почивката резултатът бе равен – 37:37.

Третата четвърт отново премина при размяна на надмощие, след като първоначално баскетболистите на Балкан дръпнаха след седем безответни точки, но след това Черноморец отново намери начин да отговори на съперника и след 30 минути бургазлии водеха с 65:63.

Последните десет минути на срещата преминаха изцяло под диктовката на Балкан, след като възпитаниците на Йовица Арсич реализираха серия от 12:2, с която излязоха отново напред в резултата и този път удържаха лидерската позиция до самия край – 88:79 в полза на шампионите.

Черноморец – Балкан 79:88 (15:20; 22:17; 26:28; 14:25)

Черноморец: Кинг 26, Велкович 13, Рейнълдс 12, Георгиев 3, Милчев 8, Кендеров 12, Тарин 5, Русинов, Георгиев

Балкан: Минков 18, Радонич 15, Димитров 14, Калахан 2, Хол 6, Найт 21, Секулович 12, Симеонов, Ивков