Академик Бултекс 99 с победа в Ямбол

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) спечели двубоя си от програмата на X кръг в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Ямбол с 81:66 (20:21; 19:17; 21:15; 21:13).

Обрад Томич се отличи с „дабъл-дабъл“ за победителите – 18 точки и 12 борби, Седрик Боуен и Шакир Смит добавиха по 17 точки, а Васил Бачев завърши с 11 точки и 9 борби.

Александър Матушев бе най-резултатен за домакините – 21 точки, Стилиан Иванов и Пламен Илиев добавиха съответно по 12 и 11 точки, а капитанът Стоян Петков приключи с 8 точки и 11 борби.

Баскетболистите от Ямбол се представиха на много добро ниво в началото на двубоя, като водеха през по-голямата част от първото полувреме.

Въпреки това, почивката дойде при 39:38 в полза на Академик, след като Смит вкара със сирената, като през второто полувреме възпитаниците на Асен Николов вдигнаха оборотите и започнаха бавно, но сигурно да трупат преднина, която достигна до 15 точки, за крайното 81:66 в полза на пловдивските „студенти“.