Левски Лукойл спечели дербито срещу Берое (Галерия)

Отборът на Левски Лукойл записа поредна победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 85:76 (23:17; 25:20; 21:21; 16:18) в в дербито на X кръг.

Брендън Йънг се отличи с „дабъл-дабъл“ за победителите – 20 точки и 11 асистенции, а Христо Захариев и Раян Райт завършиха съответно с по 17 и 15 точки.

Реджър Доуел беше най-резултатен за „зелените“ от Стара Загора – 19 точки, Иван Лилов и Остин Прайс добавиха съответно по 17 и 15 точки, а Александър Янев завърши с 13 точки.

Двубоят започна много равностойно, като в първите минути двата отбора си размениха лидерската позиция на няколко пъти. Малко след средата на частта домакините от Левски Лукойл успяха да се откъснат напред след няколко добри взаимодействия, като след 10 минути игра столичани водеха с 23:17.

В първите минути на втория период ситуацията на терена не се промени и възпитаниците на Константин Папазов поддържаха крехкия си аванс. Малко преди да изминат пет минути гостите от Стара Загора се активизираха, а тройка на Прайс и четири наказателни удара на Янев позволиха на Берое да изравни - 32:32. Последва моментален отговор на столичани, които за 120 секунди успяха отново да се откъснат напред, като този път не позволиха да бъдат изненадани и на почивката Левски Лукойл водеше с 48:37.

Отборът на Берое се хвърли с всички сили да търси обрат в третата четвърт, като на няколко пъти възпитаниците на Любомир Минчев съумяваха да свалят пасива си до 3-4 точки. След доброто начало на второто полувреме старозагорци се пропукаха в защита и позволиха на съперника си да възстанови двуцифрената разлика в резултата - 58:69 в полза на Левски Лукойл.

В заключителните десет минути на двубоя домакините контролираха събитията на терена, като 3:07 минути преди края на двубоя стигнаха до най-голямата разлика в своя полза – 82:65, с което сложиха точка на спора. В оставащото време възпитаниците на Константин Папазов намалиха оборотите, но това не промени абсолютно нищо и последния съдийски сигнал подпечата победата на Левски Лукойл – 85:76.

Левски Лукойл – Берое 85:76 (23:17; 25:20; 21:21; 16:18)

Левски Лукойл: Райт 15, Чийтъм 10, Минчев 7, Великов, Захариев 17 (Младенов 2, Йънг 20, Смит 9, Леков, Петков 5)

Берое: Дауел 19, Прайс 15, Лилов 17, Ваклинов, Уолкър 4 (Карамфилов 5, Тонев, Янев 13, Моузес 3)