Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Черно море ликува у дома срещу Академик

Гаф на НБЛ - излъчват на живо волейбол вместо баскетбол

Черно море Тича записа четвъртата си победа от началото на сезона в НБЛ. Варненци ликуваха у дома след 85:64 срещу А1 Академик, а срещата бе белязана от куриозна ситуация, свързана с прякото излъчване в YouTube.

Джими Гавин със 17 точки бе най-резултатен за “моряците”, Мартин Стефанов вкара 16, а Симеон Илиев, Мартин Йорданов и Коча Йовович добавиха по 12 точки всеки. Илиев направи “дабъл-дабъл” след 11 борби и 4 асистенции. Всички победи на Черно море до момента са извоювани у дома.

Домакините спечелиха всяка една от четирите части в зала “Конгресна - след първата бяха напред със 17:15, а на почивката вече водеха с 38:31. В края на третата четвърт разликата вече бе достигнала 14 точки при 64:50, а сирената за край на мача прозвуча при 85:64 в полза на играчите на Галин Стоянов.

Александър Милов с 23 точки и Николай Грозев с 10 единствени завършиха с двуцифрен точков актив за гостите от Правец. Андрей Иванов пък завърши с 8 точки, 16 борби и 4 асистенции.

Черно море е с баланс от 4-6, докато Академик е с 5-5.

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА - А1 АКАДЕМИК 85:64 (17:15, 21:16, 26:19, 21:14)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Коча Йовович 12, Джими Гавин 17, Симеон Илиев 12, Веселин Геоеригев 2, Николай Георгиев 6 (Михаил Молдов, Мартин Стефанов, Александър Стойков, Калоян Кръстев, Мартин Йорданов 12, Цветомир Куртев 8)

А1 АКАДЕМИК: Лъчезар Димитров 6, Николай Грозев 10, Николай Николов 2, Николай Михайлов 6, Андрей Иванов 8 (Дамян Минков, Александър Милов 23, Цветомир Чернокожев 9, Николай Иванов, Кристиан Околие)