Берое загуби в Словения и остана на второ място в Адриатическата лига

Берое отстъпи с 64:80 (18:19, 16:18, 14:20, 16:23) срещу Цинкарна Целие и остана на второ място в генералното класиране на Адриатическата лига по баскетбол за жени. След девет кръга българките изостават с една точка на словенките, докато с още една назад и мач по-малко е Монтана 2003.

Карина Константинова отбеляза четири точки на старта и Берое поведе с 8:0, но словенките стигнаха до тройка на Снежана Богичевич и още един кош на Тайлър Диър за 13:13 в средата на първата четвъртина. Тя завърши с точка аванс за Цинкарна, но поредни кошове на Теодора Динева и Константинова върнаха отново Берое начело.

Старозагорките и домакинките от Целие продължиха да си разменят лидерството в мача, а частта завърши с нов кош на Богичевич за 37:34. Тя вкара и три поредни стрелби само три минути преди края на третата четвъртина за 51:46, а Цинкарна увеличи преднината си до девет точки до сирената.

Словенките надиграха тотално българките в последната част и спечелиха двубоя с разлика от 16 точки. Богичевич бе най-резултатна с 20 точки, а Андреона Кийс завърши с дабъл-дабъл при 16 и десет борби.
Динева отбеляза 18 точки за Берое и Константинова завърши с 13.