Втора победа за 17-годишните национали срещу Гърция

Националният отбор за юноши до 17-годишна възраст победи за втори път националите на Гърция до 16 години. В Правец избраниците на Даниел Клечков и Стойо Чолаков се наложиха над своя съперник с 80:69. Двете контроли бяха част от подготовката за предстоящото горещо баскетболно лято.

Както е известно, България ще бъде домакин на Световното първенство до 17-годишна възраст. Мондиалът ще се проведе в "Арена Армеец" от 4 до 12 юли. И за този лагер Клечков и Чолаков не можаха да разчитат на играещите в чужбина Константин Костадинов, Иван Борисов и Мартин Ковачев. С контузии пък са Любомир Керемедчиев и Виктор Гергов.

Националите започнаха по-слабо от вчера двубоя, но до края на първата четвърт се съвзеха и поведоха. Младите "лъвове" показаха колебания и в средата на мача, но силна последна четвърт им донесе победата. Отново Томас Читадзе беше най-резултатен за успеха. Талантът от школата на Делфин наниза 23 точки. Със 17 се отличи Георги Герганов, а 15 точки вкара Иван Спиров. Само едно от момчетата в тима на България не се разписа в мача.