Мидтиланд превзе върха, Краев не игра

Отборът на Мидтиланд превзе поне временно върха в класирането в първенството на Дания. Тимът от Хернинг спечели сблъсъка с Хорсенс с 4:2 и със спечелените три точки се изкачи на първото място поне до изиграването на останалите срещи от кръга. Българинът Божидар Краев изгледа двубоя от резервната скамейка и не се появи в игра.

Александър Солрот даде преднина на домакините в 13-ата минута, но Хорсенс изравни в 24-ата чрез Микел Квист.

Мидтиланд обаче отново поведе в 42-ата минута чрез Филип Новак, а в 76-ата минута Микел Дюлунд направи резултата 3:1.

В 86-ата минута гостите върнаха интригата с попадение на Йонас Торсен за 3:2, но Пол Уначу в 89-ата минута окончателно реши всичко в полза на домакините.

С тази победа Мидтиланд събра актив от 28 точки и излезе на първото място в класирането. Хорсенс пък остава на 4-ата позиция с 20 спечелени точки.