Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Лидерите на Украйна обърнаха Словакия (видео)

С доста дебютанти в състава си, Украйна победи Словакия с 2:1 в контрола, играна в Лвов. Гостите поведоха с попадение на Лукаш Щетина, но звездите на украинците Андрий Ярмоленко и Йевхен Коноплянка обърнаха резултата.

Защитникът Щетина се разписа за Словакия още в 10-ата минута, забивайки топката под гредата от близка дистанция. Украйна обаче беше отборът, който диктуваше събитията на терена и в 39-ата минута заслужено изравни. Точен беше Ярмоленко след пробив на натурализирания бразилец Марлос.

В началото на второто полувреме Коноплянка в характерния си стил напредна от крилото към центъра и с плътен удар, преминал под крака на Мартин Шкъртел, донесе победата на домакините.

УКРАЙНА - СЛОВАКИЯ 2:1
0:1 Л. Щетина (10)
1:1 А. Ярмоленко (39)
2:1 Й. Коноплянка (54)