“Петлите” с пета поредна победа в групата на България

Отборът на Франция затвърди позицията си на абсолютен фаворит в група 9 на европейските квалификации за младежи, в която е и България. “Петлите” се наложиха с 3:1 при визитата си на Словения и вече имат аванс от 5 точки на върха в класирането. Домакините поведоха, но още в 37-ата минута останаха с човек по-малко, а до края на почивката звездата на Франция Муса Дембеле оформи своя хеттрик.

Словенците нямаха загуба преди днешния мач, а той започна перфектно за тях. В 21-ата минута Милан Тучич се разписа за 1:0, но в 34-ата Дембеле изравни от дузпа. Три минути след това Гал Примч получи червен картон и това се оказа решаващо. С нови два гола на Дембеле (42’, 45’) “петлите” си осигуриха комфортна преднина, която с лекота задържаха през второто полувреме.
Утре България е домакин на Черна гора. Двата тима заемат последните две места в групата, съответно с 2 и 1 точки.

СЛОВЕНИЯ (U21) - ФРАНЦИЯ (U21) 1:3