Анортозис взе точка в Лимасол без Гаджев

Отборите на Аполон (Лимасол) и Анортозис не се победиха в дербито от 20-ия кръг на кипърското първенство. Двата тима завършиха 1:1, като останаха в подножието на върха в класирането. Българският халф Владимир Гаджев, който преди седмица се превърна в герой за Анортозис, пропусна срещата поради травма.

Дуглас от гостите даде предимство на състава от Фамагуста в 12-ата минута, а в 60-ата минута Фотиос Папоулис изравни с четвъртото си попадение за сезона.

Така Анортозис остана на трето място с 41 точки, докато Аполон остана на четвърто място с 40 точки. Лидерът АЕК Ларнака има 43 точки.