Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Славчев титуляр при равенство на Лехия

Българският национал Симеон Славчев игра 87 минути за Лехия (Гданск) при равенството 1:1 срещу Висла (Краков) от 22-ия кръг на полската Екстракласа. Клаудио Лопес даде аванс на гостите в 15-ата минута, но още до почивката Славомир Пецко изравни.

Двата тима направиха равностоен мач, а съдията Даниел Стефански не показа нито един жълт картон. През второто полувреме домакините повече търсеха победата, но не създадоха много чисти положения.

Точката изкачи Висла на 7-о място, а Лехия заема 12-а позиция. Начело е Легия (Варшава) с 41 точки, а Лех (Познан), Гурник (Забже) и Ягиелония (Бялисток) имат по 36.