Колев и Крачунов с цял мач за Сандеция в трилър с Корона

Българите Атанас Колев и Пламен Крачунов записаха цял мач за своя Сандеция (Нови Сонч) в двубоя с Корона (Киелце) от 23-ия кръг на Полската Екстракласа. Срещата бе истински трилър, завършила при равенство 3:3.

Цвитанович даде преднина на Корона в 8-ата минута, а Пишчек изравни в 23-ата. След това Кахрава отново изведе тимът от Киелце напред в 40-ата минута и полувремето завърши с преднина на гостите.

Още в началото на втората част Сандеция отново възстанови равенството. В 48-ата минута Алекс Колев опита удар от границата на пеналта, той бе блокиран, но топката се озова  в краката на Питер-Бучко, който отблизо бе точен за 2:2.

В 71-ата минута домакините за пръв път поведоха в мача. Това стана след доста куриозен автогол на Диав, който с коляно прехвърли излезлия неразчетено вратар на Корона.

В 80-ата минута обаче сенегалецът се реваншира за грешката си и отбеляза за крайното 3:3.

След този двубой Сандеция заема 13-ата позиция в таблицата с 22 точки. Корона пък се намира на 5-ото място с 35 точки в актива си.