Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Динамо Брест с първи трофей при Марадона

Динамо Брест завоюва Купата на Беларус за втора поредна година и общо за трети път в историята си. Във финала Динамо победи с 3:2 шампиона на страната в последните 12 сезона БАТЕ Борисов.

Триумфът на Динамо идва четири дни след сензационното назначение на легендарния аржентинец Диего Марадона за председател на Съвета на директорите на Динамо.

БАТЕ поведе с гол на Иванич в 13-а минута, но бившият украински национал Артьом Милевски изравни в 34-а минута. Иванич отново даде преднина на БАТЕ с попадение веднага след почивката, но Динамо направи пълен обрат с попадения на Фамейех в 76-а и на бившия защитник на Динамо Москва - Томи Нехайчик в 89-а минута.