Божиков и Слован рухнаха след 3:0

Васил Божиков изведе Слован с капитанската лента, но отборът му допусна неочакван срив в домакинството си на Тренчин от 6-ия кръг на словашкото първенство. Тимът от Братислава водеше с 3:0 в 38-ата минута, но в крайна сметка мачът завърши 3:3. Въпреки това, Слован продължава да е лидер в класирането с 14 точки.

Домакините поведоха още във 2-ата минута с гол на Андраж Спорар. Последваха попадения на Деян Дражич и Мич Апау, след които всичко изглеждаше решено. Тренчин обаче се върна в двубоя с точен удар на Хамза Чатакович в 44-ата минута. Драмата настъпи в самия край на срещата. Първо Антонио Мансе намали на 2:3 в 87-ата минута, а в следващата атака гостите получиха и дузпа, която Чатакович реализира.

В следващия кръг Слован гостува на Жилина.

СЛОВАН - ТРЕНЧИН 3:3