Делев сменен при загуба от лидера в Полша

Националът Спас Делев не успя да помогне на своя Погон (Шчечин) да си тръгне поне с точка от визитата на водача в полското първенство Лехия (Гданск). Домакините спечелиха с 2:1, а Делев беше сменен четвърт час преди края.

При победа Погон можеше да се изкачи на 4-о място в класирането, но още в 8-ата минута Филип Младенович откри за Лехия. В 55-ата минута почивката Радослав Майевски беше повален в наказателното поле и Камил Дригас изравни от отсъдената дузпа - 1:1.

В 74-ата минута Себастиан Ковалчик смени Делев, а секунди по-късно Флавио Пайшао с брилянтно изпълнение от фаул осигури победата на Лехия.

В класирането отборът от Гданск е лидер 45 точки, следван от Легия (Варшава) с 39. Столичният гранд обаче е с мач по-малко. Погон заема 5-о място с 31 точки.