Дания разгроми Люксембург в контрола (видео)

Националният отбор на Дания постигна разгромен успех с 4:0 срещу Люксембург в приятелски мач, игран снощи в Олборг. Селекционерът Аге Харейде не спести силите на най-добрите си футболисти и в титулярния състав личаха имената на Кристиан Ериксен, Каспер Шмайхел, Симон Кяер, Каспер Долберг, Пиер-Емил Хьойберг и Роберт Сков.

Резултата откри Мартин Брайтуайт в 13-ата минута след пас на Долберг. Самият Долберг покачи на 2:0 в средата на първото полувреме. След почивката нападателят на Ница се разписа още веднъж, а в 67-ата минута точен беше и Кристиан Гиткяер.

Следващият мач на “Червения динамит” е домакинство на Гибралтар от квалификациите за Евро 2020 на 15 ноември, а три дни по-късно кампанията на датчаните приключва с гостуване на Ейре.