Аякс даде шанс на преследвачите с изненадваща загуба (видео)

Аякс допусна втора поредна загуба при гостуване в Ередивизи и вече има само 3 точки пред втория в класирането АЗ Алкмаар. Отборът на Ерик тен Хаг отстъпи с 0:1 на Хераклес и отново разочарова, както и при поражението с 0:2 от Хетафе в Лига Европа.

Единствения гол в двубоя отбеляза Сирил Десерс в 77-ата минута. Футболистът на Хераклес се освободи от Дейли Блинд и с красив параболичен удар матира Андре Онана.АЗ се възползва от възможността да скъси изоставането си от върха и с лекота се наложи над Цволе с 2:0. Любопитното е, че домакините получиха цели три дузпи, като Теун Коопмейнерс пропусна първата, но реализира следващите две и осигури победата на АЗ.

ПСВ Айндховен взе трудното гостуване на Витес с 2:1 и вече има 45 точки - с една по-малко от Фейенорд. За "филипсите" се разписаха Сам Ламерс и Коди Гакпо, след като Тим Матавж бе дал преднина на Витес.