Бруно Фернандеш с първи гол при убедителен успех на Ман Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед постигна победа с 3:0 срещу Уотфорд на “Олд Трафорд“ и вече е пети в класирането - място, което може да осигури класиране в Шампионската лига. Много силен мач изигра привлеченият през януари Бруно Фернандеш. Португалецът откри резултата в края на първото полувреме от дузпа, която сам си спечели. Марсиал удвои аванса на “червените дяволи“ с прекрасно изпълнение, а Фернандеш се отчете и с асистенция за гола на Мейсън Грийнууд в 75-ата минута.

Отборът на Солскяер допусна няколко грешки в началото, от които съперникът не се възползва. “Червените дяволи” направиха серия от рискови разигравания в близост до наказателното си поле, но бранителите на домакините не бяха убедителни във владеенето на топката и можеше да бъдат наказани. В четвъртата минута Матич и Магуайър се сблъскаха на няколко метра пред Де Хеа, топката се озова в Трой Дийни, но нападателят се забави и Шоу блокира удара му.

Манчестър Юнайтед владееше повече топката, но не съумяваше да създаде нещо в предни позиции. В същото време тимът оставяше доста пространства за атаките на съперника. В 13-ата минута Уотфорд пропусна прекрасна възможност да поведе. Отлична контраатака завърши с нахлуване на Дукуре в наказателното поле. Той подмина вратаря, обърна се и стреля от много малък ъгъл, като топката отиде в мрежата от външната страна на вратата. Защитата на "червените дяволи" на няколко пъти се пропука и само неумението на гостите да завършат атаката не доведе до гол.

Домакините атакуваха със скорост, но без ясна идея. Това доведе до няколко центрирания, които не създадоха проблеми на Фостър. Първият точен удар бе дело на Грийнууд в десетата минута, но топката отиде в ръцете на вратаря. Именно Фостър обаче можеше да допринесе за първия гол мача. След центриране на Джеймс стражът отби топката, но я прати на крака на Уан-Бисака. Бранителят не се възползва, като не уцели вратата от добра позиция.

След половин час игра Фред загуби топката в центъра на терена, а Дукуре бе изведен отляво. Той отправи мощен удар от дистанция към близкия ъгъл, но Де Хеа не бе изненадан, като отрази изстрела. В последната третина на първата част Ман Юнайтед имаше по-голям контрол, докато търсеше пролука в защитата на съперника. Идеите в нападение основно идваха от Бруно Фернандеш. Когато топката стигнеше до краката на португалеца, атаката ставаше по-опасна.

Пристигналият през януари в клуба Фернандеш изведе Джеймс по лявото крило в 38-ата минута, а той намери Фред на границата на наказателното поле. Бразилецът обаче стреля покрай вратата. Малко по-късно “червените дяволи“ поведоха. Бруно Фернандеш отбеляза първия си гол за клуба, след като се разписа от дузпа, която сам си спечели. Той бе повален в наказателното поле от Фостър. Секунди преди почивката португалецът можеше да стигне и до второ попадение, но ударът му мина покрай вратата.

През второто полувреме тимът на Солскяер имаше по-голямо предимство, въпреки че позволи на съперника да създаде още няколко положения пред Де Хеа. В 52-ата минута Уотфорд за кратко си помисли, че е стигнал до изравняване. Защитата на домакините не се ориентира добре след центриране, Доусън отклони топката с рамо, а Дийни я прати в мрежата при добавката. Попадението бе отменено след разглеждане с ВАР за игра с ръка.

Малко по-късно Юнайтед си осигури аванс от два гола след блестящо изпълнение на Марсиал. Французинът се откъсна от отбраната и излезе сам срещу Фостър. Вратарят отрази удара му, но топката се върна в нападателя, който финтира и с елегантен удар матира вратаря. От този момент домакините заиграха по-разкрепостено и започнаха да редят атака след атака към вратата на съперника.

След два пропуска се стигна до 75-ата минута, когато Грийнууд получи топката от Фернандеш и с красив удар направи резултата 3:0. Младият талант на “червените дяволи” отбеляза 11-ия си гол във всички турнири от началото на сезона. Уотфорд опита да стигне до почетно попадение и Деулофеу бе близо, но негов удар бе отклонен в гредата.

Десет минути преди края Скот Мактоминей се завърна в игра. На терена влезе и Игало, който можеше да се разпише в 84-ата минута, но уцели гредата след изстрел от малък ъгъл. Друга резерва - Таит Чонг, също бе близо до попадение малко преди края.

МАН ЮНАЙТЕД - УОТФОРД 3:0
1:0 - Фернандеш (42-д)
2:0 - Марсиал (58)
3:0 - Грийнууд (75)