Кирьос пак прави циркове, този път надмина себе си (видео)

Скандалджията Ник Кирьос отново напомни за себе си. Ексцентричният австралийски тенисист този път сам сложи край на мача си, подарявайки на практика победата на своя съперник. Това се случи в мача на Кирьос от втория кръг на “Мастърс”-а в Рим с норвежеца Каспер Рууд. Скандинавецът взе първия сет с 6:3, но във втория Кирьос успя да се измъкне с тайбрек - 7:6 (5).
В началото на решаващата трета част Кирьос проби, но веднага допусна рибрейк за 1:1. След това реферът на стола присъди гейм в полза на Рууд, наказвайки Кирьос за неспортсменско поведение. Това вбеси австралиеца, който първо удари ракетата си в земата, след което хвърли и стол. После Кирьос стистна ръката на Рууд и на съдията и просто си тръгна от корта.

Този пореден пример за нестандартно поведение от страна на Кирьос идва малко след негово

любопитно интервю, в което австралиецът не се изказа особено ласкаво за суперзвездите Рафаел Надал и Новак Джокович, като същевременно “изчетка” Роджър Федерер.