Хардън се завърна триумфално, Хюстън отвя Минесота

Звездата на Хюстън Джеймс Хардън се завърна на полето след седем мача отсъствие заради травма и помогна за победата над гостуващия Минесота със 116:98. Хардън игра малко повече от 25 минути, в които записа 10 точки и 7 асистенции, но направи само три успешни стрелби от 15 опита и за първи път през сезона не успя да стигне до границата от 20 точки в мач от Националната баскетболна асоциация.
Резервата Ерик Гордън наниза 30 точки за домакините, Клинт Капела добави 20 точки, а Крис Пол допринесе с 19 точки, 7 борби и 9 асистенции.

Хюстън предреши мача със серия от 16:4, с която поведе с 89:70 в началото на четвъртата част, за да постигне десетата си поредна домакинска победа над съперника. Джими Бътлър реализира 23 точки за гостите, а Карл-Антъни Таунс се отличи с 22 точки и 16 борби, но това не беше достатъчно. Айзея Томас вкара два наказателни удара 11,2 секунди преди края и донесе победата на вицешампиона Кливланд със 104:103 над гостуващия Орландо. Домакините бяха близо да пропилеят аванс от 23 точки, но в последната атака Елфрид Пейтън пропусна.

Томас завърши с 21 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 16 точки, 5 борби и 6 асистенции за Кливланд, който прекъсна серия от четири поредни загуби. Пейтън беше най-резултатен за Орландо с 19 точки.
Джоел Ембиид се отличи с 26 точки и 16 борби при успеха на Филаделфия в залата на Бостън с 89:80.
Ал Форфорд и Маркъс Морис вкараха по 14 точки за домакините.

Портланд постигна пета поредна домакинска победа след 100:86 над Индиана. Деймиън Лилард наниза 26 точки, а Юсуф Нуркич добави 19 точки и рекордните си за сезона 17 борби за успеха. Домакините предрешиха мача със серия от 21:2, която им помогна да поведат с 89:76 в средата на последната част. Виктор Оладипо и Дарън Колисън вкараха по 23 точки за гостите.