Ленърд се завърна победоносно в Торонто

Кауай Ленърд отбеляза 23 точки при завръщането си в Торонто, а Лоу Уилямс добави други 18 и Лос Анджелис Клипърс надви Раптърс със 112:92 за третата си поредна победа в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Така тимът от западния бряг остана на 3.5 мача от лидера в Тихоокеанската дивизия и регионален съперник Лос Анджелис Лейкърс.

Преди началото на двубоя Ленърд получи шампионския си пръстен за сезон 2018/2019, който завърши с победа в шест мача за Торонто срещу Голдън Стейт.

Морис Харкълс вкара 14 точки и Пол Джордж завърши с 13 за победата на Клипърс, които изравниха баланса си в гостувания до 6-6. Гардът Патрик Бевърли отбеляза 11 точки само за 19 минути и напусна игрището в третата четвъртина със сътресение, след като удари главата си в рамото на Пау Гасол.

Паскал Сиакам вкара 24 точки и Норман Пауел добави 22, но Раптърс загубиха за четвърти път в последните си пет мача и за трети пореден у дома. Преди това Торонто постави клубен рекорд с девет поредни домакински победи.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 25 точки и довърши трипъл-дабъла си с 10 асистенции и 11 борби, а Лейкърс спечелиха с 96:87 срещу Орландо. Антъни Дейвис завърши срещата с 16 точки и 12 борби,, а Кентавиъс Колдуел-Поуп добави други 15 точки.

Милуоки победи със 127:112 Ню Орлиънс и без мегазвездата си Янис Антетокумбо, който лекува контузия в десния крак. Ерик Бледсоу вкара 29 точки за Бъкс (22-3), които изравниха втората най-дълга серия в историята на клуба с 16-а поредна победа и останаха равни с ЛА Лейкърс в сборното класиране на НБА.

Джеймс Хардън вкара 55 точки, 20 от които в последната четвъртина, а Ръсъл Уестбруук добави 23 за победата на Хюстън със 116:110 срещу Кливланд. Това бе осма поредна загуба за Кавалиърс и 14-а в последните 15 мача на отбора.