България с първа победа за Купа "Елцин" (видео + галерия)

Волейболистките от националния тим на България постигнаха първа победа на престижния турнир за Купа "Елцин", който се провежда в руския град Екатеринбург.
България надигра Казахстан с 3:1 на "Купа Елцин 2017"
Момичетата на Иван Сеферинов надиграха Казахстан с 3:1 (25:14, 25:20, 19:25, 29:27) във втория си мач на турнира.

Срещата стартира ударно за българките, които доминираха изцяло в първия гейм и го взеха с убедителното 25:14. Втората част тръгна равностойно, но постепенно българските "лъвици" дръпнаха в резултата и задържаха преднината си до крайното 25:20. В третия гейм казахстанките взеха преднина от няколко точки, задържаха темпото на играта и спечелиха след 25:19.
Впоследствие в четвъртата част, сценарият се повтори, българките изравниха, играта продължи точка за точка, но в крайна сметка България се пребори за победата след трудно 29:27.
По-късно днес Турция излиза срещу домакините от Русия, а отборът на Сърбия почива. Утре (28 юни) България ще играе срещу туркините от 14,30 часа българско време, а Казахстан срещу "плавите" от 17,00 часа.
ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 3:1 - ТУК!!!