Пламен и Локо (Новосибирск) загубиха дербито със Зенит в Русия (видео + снимки)

Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов и воденият от него Локомотив (Новосибирск) допуснаха първа загуба в руската Суперлига. Момчетата на Константинов паднаха като гости на шампиона - гранда Зенит (Казан) с 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 22:25) в дербито на 3-ия кръг, играно тази вечер.

"Зенит" и "Локомотив" на площадке. Мгновения остались до начала игры... #вклокомотив #зенитказань #lokovolley #волейбол #суперлига

Публикация, споделена от lokovolley (@lokovolley.ru) на %месец %-ден %година в %-часа:%минути%сутрин/вечер ST

Въпреки поражението, волейболистите на Локо останаха на 4-о място във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, колкото има и 5-ия - новака Зенит (Санкт Петербург).
Казанци пък са начело с 9 точки след 3 победи от 3 мача, с колкото е и втория Белогорие (Белгород). В междинния 4-и кръг на първенството Локомотив е гост на друг гранд - Динамо (Москва), а Зенит приема Белогорие в голямото дерби. Срещите са в сряда (27 септември).

Увы, вновь не смог "Локомотив" обыграть казанский "Зенит"... Хотя шансы у сибиряков были. Начал "Локо" мощно, взял первый сет. И хотя казанцы во второй и третьей партиях прибавили, наши парни играли с ними на равных. Только в концовках, видимо, от нервов допускали обидные ошибки и уступали. В середине же четвертого сета у новосибирцев случился провал, и "Зенит" оторвался на приличную дистанцию. И хотя "Локомотив" бился до последнего, почти догнал соперника, но... Поражение 1:3. Игрокам не киснуть, команда только нащупывает свою игру. И победы будут. В том числе - и над "Зенитом". #вклокомотив #lokovolley #волейбол #суперлига #казань #новосибирск

Над всички за Локо бе германският национал Георг Гроцер със страхотните 28 точки (3 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успех.

За тима на Зенит Максим Михайлов (2 аса и 56% ефективност в атака) и кубинската звезда Вилфредо Леон (1 блок, 2 аса, 59% ефективност в атака и 26% позитивно посрещане) забиха по 22 точки за победата.
ЗЕНИТ (КАЗАН) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:22)