Левски стартира с победа в Чалъндж къп

Волейболният отбор на Левски стартира с победа участието си в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Момчетата на треньора Владимир Николов обърнаха и се наложиха като гости над шампиона на Люксембург Щрасен, където играят българите Любомир Миланов и Милан Миланов, с 3:1 (22:25, 25:16, 25:20, 25:20) в първи мач от 2-ия предварителен кръг, игран тази вечер в зала "Омниспортс".

Срещата-реванш между двата тима е следващата сряда (29 ноември) от 19,00 часа в зала "Христо Ботев" в София. "Сините" се нуждаят само от два спечелени гейма, за да се класират за 1/16-финалите на Чалъндж къп, където ги очаква холандския Орион (Дутинхем).

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм, след което домакините от Щрасен поведоха със стабилна разлика. "Сините" съумяха да я намалят, но люксембургският тим затвори гейм при 25:22 в своя полза. От Левски реагираха веднага, като заиграха по-силно и взеха инициативата. Така момчетата на Владо Николов стигнаха до обрат за 2:1 гейма след 25:16 и 25:20. В четвъртата част играта бе точка за точка до втората техническа пауза, след това Левски дръпна, за да спечели с 25:20 и 3:1.

Над всички за Левски бе опитният Смилен Мляков с 20 точки (4 блока и 59% ефективност в атака) за победата. Гордън Люцканов (1 блок, 65% ефективност в атака и 76% позитивно посрещане) и Симеон Александров (1 блок, 61% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане), който игра до третия гейм, добавиха по 12 точки за успеха.

За тима на Щрасен Милан Миланов стана най-резултатен с 15 точки (1 ас и 54% ефективност в атака), с колкото завърши и Тим Леверт (2 блока, 52% ефективност в атака и 54% позитивно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха. Любомир Миланов пък остана резерва и не се появи в игра.

ВК ЩРАСЕН (ЩРАСЕН, ЛЮКСЕМБУРГ) - ЛЕВСКИ (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) 1:3 (25:22, 16:25, 20:25)