ЦСКА се справи с Марек

Волейболистите на ЦСКА постигнаха важна 3-а поредна и общо 6-а победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Воденият от Александър Попов тим се наложи като гост над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:16, 27:25, 25:13) в дербито на 9-ия кръг, играно тази вечер.

По този начин "червените" продължават да са 3-и във временното класиране с 6 победи, 3 загуби и 20 точки, с колкото е и шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) на 4-о място, но с по-лошо геймово отношение. Марек пък е 6-и с 4 победи, 5 загуби и 12 точки. В 10-ия кръг ЦСКА приема аутсайдера Арда (Кърджали), докато дупничани са отново домакини, но този път на Левски. Мачовете са в петък (1 декември) от 18,00 часа.

Заради операциите и контузиите на трима от посрещачите си - Пламен Шекерджиев, Ивайло Стефанов и Станислав Петков, наставникът на ЦСКА Александър Попов бе принуден преквалифицира опитния Христо Цветанов на този пост. Ветеранът, обаче, се справи много добре и това не повлия върху играта на тим. Цветанов записа 8 точки (1 блок, 47% ефективност в атака, 55% позитивно и 36% перфектно посрещане) за успеха.

В първия гейм гостите от ЦСКА се справиха със съпротивата на Марек като спечелиха с убедителното 25:16. Най-интересно беше във втората част на мача, тъй като играта се разви доста равностойно, но в крайна сметка момчетата на Сашо Попов я измъкнаха с 27:25. В третия гейм сякаш съпротивителните сили на Марек намаляха, също така и психологически явно бяха изпаднали в дупка, и ЦСКА спечели с 25:13, а с това и мача с 3:1.

Най-полезни за армейците станаха младите Яни Георгиев (8 аса!!!, 2 блока, 50% ефективност в атака и 55% перфектно посрещане) и Тодор Костов (5 блока!!!, 1 ас и 100% ефективност в атака!!!) с 16 и 14 точки за победата. За тима на Марек Димитър Дулчев завърши със скромните 9 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 0:3 (16:25, 25:27, 13:25)
МАРЕК: Светослав Станков 1, Димитър Дулчев 9, Ангел Велков 2, Станислав Величков 6, Борислав Апостолов 5, Преслав Йорданов 4 - Христо Колев-либеро (Светослав Иванов 4, Константин Нечев 1, Сергей Сергиев, Алберто Славчов 1)
Старши-треньор: Иван Тасев
ЦСКА: Владимир Станков 2, Венцислав Георгиев 13, Христо Цветанов 8, Яни Георгиев 16, Тодор Костов 14, Красимир Гайдарски 6 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Александър Попов.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)