ЦСКА се върна начело в женското първенство (галерия)

Женският волейболен отбор на ЦСКА записа 4-а победа в НВЛ. Тази вечер в своята зала "Васил Симов" "червените" се наложиха над Славия с 3:0 (26:24, 25:18, 25:19) в среща от 6-ия кръг на първенството.
ЦСКА - Славия@@@
По този начин ЦСКА излезе отново на първо място във временното класиране с точка пред Марица. Пловдивчанки обаче са с мач по-малко.
В първия гейм Славия повеждаше на няколко пъти с 2-3 точки, но "червените" изравняваха. В края ЦСКА излезе напред, а при 25:24 Диана Ненова направи ас, с което затвори гейма в полза на домакините. "Белите" дръпнаха с 4 точки във втората част до първото техничексо прекъсване. Силна серия от начален удар на Силвия Кьосева доведе не само до изравняване, но "червените" дори поведоха с 13:9. Волейболистките на Юлия Иванова не позволиха ново равенство, след което спечелиха и втората част след 25:1. В третия гейм ЦСКА контролираше събитията на полето и въпреки промените в състава, които Юлия Иванова направи, домакините не изпуснаха инициативата и записаха чиста победа след 25:19 и 3:0.
ЦСКА - СЛАВИЯ 3:0 (26:24, 25:18, 25:19)
ЦСКА: Диана Ненова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Ивета Станчулова, Борислава Съйкова, Мартина Хикова - Михaела Михайлова–либеро
Старши-треньор: Юлия Иванова
СЛАВИЯ: Александра Миланова, Ася Динова, Натали Миланова, Ванеса Иванова, Мария Русева, Джанис Съраиванова - Димана Александрова–либеро
Старши-треньор: Иван Димитров.