Чернокожев и Халкбанк с лесна втора победа в ШЛ

Волейболният национал Велизар Чернокожев и неговият Халкбанк (Анкара) записаха втора лесна победа в груповата фаза на Шампионската лига. Момчетата на сръбския треньор Слободан Ковач биха категорично у дома финландския Форд Стор Леворанта (Састамала) с 3:0 (25:22, 25:21, 25:16) в среща от 3-ия кръг в Група В на турнира, играна този следобед пред едва около 800 зрители в зала "Башкент".

Вили Чернокожев влезе за малко като резерва в края на третия гейм, като се отчете с една неуспешна атака. Над всички за Халкбанк бе кубинският диагонал Фернандо Ернандес със страхотните 24 точки (1 блок, 1 ас и 73% ефективност в атака) за победата. За тима от Састамала опитният Урпо Сивула завърши с едва 9 точки.

Така Халкбанк е на второ място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. В следващия 4-и кръг Чернокожев и съотборниците му връщат гостуването на финландския отбор. Мачът е на 1 февруари (четвъртък) от 19,00 часа българско време.