Хебър със страхотен обрат над ЦСКА в Суперлигата (снимки)

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) сътвориха страхотен обрат и записаха 8-а победа в Суперлигата на България. Воденият от треньора Атанас Петров тим се наложи много трудно и драматично вкъщи над ЦСКА с 3:2 (25:21, 16:25, 17:25, 25:21, 15:9) в последен мач от 14-ия кръг, игран тази вечер пред близо 1200 зрители в зала "Васил Левски".

Така "тигрите" от Пазарджик са на 6-о място във временното класиране с 23 точки след 8 победи и 6 загуби, с колкото е и 5-ия Левски, но с 24 точки. ЦСКА пък остана 3-и с 10 победи, 4 загуби и 33 точки. В междинния 15-и кръг Хебър ще гостува именно на "сините", докато "червените" са домакини на Пирин (Разлог). Срещите са във вторник (23 януари) от 18,00 и 18,30 часа.

Домакините от Хебър поведоха след 25:21, но "червените" взеха убедително и без особени проблеми втория и третия гейм с 25:16 и 25:17. Хебър, обаче, успя да прати мача в тайбрек, след като спечели четвъртата част с 25:21. В решаващия пети гейма играчите на Атанас Петров взеха аванс от 4 точки при 10:6, което бе решаващо за крайната победа с 15:9 и 3:2.

Най-полезен за Хебър бе капитанът Мартин Палийски с 15 точки (4 блока и 58% ефективност в атака), а македонският национал Александър Ляфтов добави още 12 точки (4 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) за победата. За "червените" капитанът-ветеран Ивайло Стефанов реализира 17 точки (2 блока, 1 ас, 44% ефективност в атака и 41% перфектно посрещане), а Иван Крачев, който игра само до третия гейм, завърши с 14 точки (3 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЦСКА 3:2 (25:21, 16:25, 17:25, 25:21, 15:9)
ХЕБЪР: Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 10, Александър Ляфтов 12, Мартин Симеонов 6, Мартин Палийски 15, Венцислав Трифонов 9 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Симеонов 10, Петър Бъчваров, Пламен Христов, Дафин Коцаков-либеро)
Старши-треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ЦСКА: Владимир Станков 2, Иван Крачев 14, Ивайло Стефанов 17, Пламен Шекерджиев 10, Христо Цветанов 12, Тодор Костов 12 - Мартин Божилов-либеро (Добрин Василев 2, Яни Георгиев, Красимир Гайдарски)
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)