Плейофите във волейболната Суперлига апочват на 9 март

Плейофите в Суперлигата при мъжете започват дни след редовния сезон в първенството, последният кръг от което приключва на 2 март.  Веднага след това, без почивка, от 9 март следва решителната фаза в шампионата, в която участват първите осем отбора от редовния сезон.
  ЦСКА -  Марек Юнион-Ивкони@@@
Регламентът предвижда на четвъртфиналите да се играе до две победи от три мача. Така датите на срещите са 9, 12 и евентуално 16 март. Играе се по схемата 1-8, 2-7, 3-6 и 4-5. Домакини в първите срещи са тимовете с по-предно класиране.
 Левски - Черно море@@@
В полуфиналната фаза съперниците вече играят до три победи от пет мача. Така заложените дати на срещите са 23, 24, 29, 30 март, а ако има пета решителна среща, то тя е на 6 април.

Във финалната серия за титлата също се играе до три победи от пет мача. Срещите са насрочени за 12, 13, 19, 20 и евентуално последната решителна за 25 април. С това най-късно на 25 април ще бъде ясен шампионът на България за сезон 2017/2018.