Мира Тодорова с 15 точки за успех на Волеро в ШЛ (видео + снимки)

Националките Мира Тодорова и Гергана Димитрова и тимът на Волеро (Цюрих) записаха трета победа в най-престижния евротурнир - Шампионската лига, след като надиграха френския Мюлуз с 3:1 (26:24, 20:25, 25:22, 25:19) и така взеха реванш за драматичното поражение с 2:3 гейма във втората среща от Група А.

Тодорова отново се представи на високо ниво и завърши втора по резултатност с 15 точки (2 блока, 62% ефективност в атака). Гери Димитрова бе на терена в първия гейм, но не отбеляза точков актив. Топреализатор бе сръбската националка Ана Бийелица с 23 точки (3 аса, 2 блока, 42% ефективност в атака).

За Мюуз Хейли Спелмън приключи с 21 точки (3 аса).

Волеро е на второ място с 10 точки (3 победи, 2 загуби), опонентките им са на трето място с 3 точки (1 успех, 4 поражения).

Последният мач от груповата фаза за Тодорова и Димитрова и съотборничките им е на 27 февруари (сряда), срещу Волей Алба-Блаж с Петя Баракова и Славина Колева в състава.