Холандия остава в играта за финалите след победа над Финландия (видео + снимки)

Волейболистите от националния отбор на Холандия съхраниха живи надеждите си за класиране за финалната шестица на Мондиал 2018 в Италия и България. "Лалетата", които са приятната изненада на Световното първенство, надделяха над Финландия с 3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 25:13) във втората си среща от Група Е от втората фаза на шампионата, играна тази вечер в зала "Медиоланум Форум ди Асаджо" в Милано.

Така холандците имат 5 победи, 2 загуби и 14 точки, с което остават в играта за финалите в Торино. Всичко ще зависи от изхода на голямото дерби в групата между Италия и Русия по-късно тази вечер, както и от мачът на Холандия и "Скуадра адзура", която вече е сигурна за Торино, утре вечер.

Финландия е на последното място в Група Е с 2 победи, 5 загуби и 6 точки, като утре (23 септември) в последния си двубой ще играе срещу "Сборная" от 18,00 часа българско време.

Холандците имаха затруднения единствено във втория гейм, който загубиха с минималното 23:25. В останалите част момчетата на Гидо Вермюлен бяха повече от убедителни.

Най-полезен за холандския тим отново бе Нимир Абдел-Азиз с 22 точки (2 блока, 2 аса и 60% ефективност в атака) за победата. Тийс Тер Хорст (1 блок, 1 ас и 61% ефективност в атака) и Томас Кьолевийн (5 блока! и 75% ефективност в атака) добавиха 16 и 14 точки за успеха.

За "Суоми" над всички бе Урпо Сивула с 23 точки (2 блока, 1 ас и 57% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.

ХОЛАНДИЯ - ФИНЛАНДИЯ 3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 25:13)