Добруджа разгроми Пирин в Суперлигата

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа 6-а победа в Суперлигата на България, след като се наложи категорично у дома над Пирин (Разлог) с 3:0 (25:22, 25:13, 25:17) в мач от предпоследния 10-и кръг на първия полусезон, игран тази вечер в пълната зала "Добротица".

Така добричлии се изкачиха на 3-о място във временното класиране с 6 победи, 4 загуби и 21 точки, но преди останалите срещи от кръга утре. Пирин остава 8-и с 3 победи, 7 загуби и 12 точки. В следващия, последен 11-и кръг от полусезона Добруджа гостува на Черно море (Варна), а разложани приемат шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са в петък (21 декември) от 17,00 и 18,00 часа.

Домакините от Добруджа бяха водени от помощник треньора Пламен Великов, заради наложено наказание на наставника Пламен Христов. Интрига, обаче, имаше само в първия гейм на мача. В него гостите от Пирин успяха да поведат за кратко, но така и не удържаха аванса си, което в крайна сметка се оказа решаващо за успеха на Добруджа с 25:22. Оттам-нататък на терена имаше само един отбор. Добричлии разгромиха съперника във втория гейм с 12 точки разлика - 25:13, а в третия спокойно спечелиха с 25:17 и комфортно затвориха мача след 3:0.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:22, 25:13, 25:17)